Ünlü sanatçımız Alpay 1935 yılında Ankara ilimizde doğmuştur. Sanatçımız öğrenim hayatına Ankara’da başlamıştır. Lise döneminde sanatçımız birçok spor dalında başarı göstermiştir. Ancak futbol merakı onun profesyonel futbolcu olması yönünde dikkat çekmesine neden oldu. İlk olarak Ankara Demir Spor’da futbol oynamaya başlamıştır. Ardından Gençlerbirliği ve Genç Milli Futbol takımında forma bulmuştur. Sanatçımız Ankara Üniversitesi hukuk bölümü mezunu olmasına rağmen hiçbir zaman avukatlık yapmamıştır. Sanatçımızın müzik kariyeri 1964 yılında başlamıştır. Sanatçı ilk albümünü 1967 yılında piyasaya çıkarmıştır. Öncesinde Alpay ve Arkadaşları isimli gurubun solistliğini üstlenmiştir. Ünlü sanatçımız dört kez evlenmiştir ve üç çocuk babasıdır.

Kaç Albüm Çıkarmıştır?

Sanatçımız 1967 yılında ilk albümünü çıkardıktan sonra 2012 yılına kadar albüm çıkarmaya devam etmiştir. İşte albümleri;

Günümüzde Alpay

Görüldüğü üzere çok sayıda farklı albüme imza atan ünlü sanatçı, Türk müzik sektörüne rehberlik eden eserleri seslendirmiştir. Günümüz itibariyle çok da gündem de olmasa da şarkıları hala pek çok insanın zihinlerinde tazeliğini korumaktadır. 83 yaşında olan sanatçımız Alpay yaşantısına ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here