Bu sabah haber kanallarından birinde Demokratik Kongo Cumhuriyetinde yaşanan insan hakları ihlalleri,toplu cinayetler,kargaşa haberlerine denk geldim. Ekmeği zor bulan eller en modern silahlarla gösterişli yürüyüşler yapıyordu. Her zaman olduğu gibi BM ve Avrupa Birliğinden yardım istenmiş . Ezilen ,mağdur kitleler kendi başlarına uygar bir yaşam süremeyip başkalarından barış ortamı için aracı olunması için yardım dileniyor.

Pakistan’da deprem oldu. 200 e yakın ölü var. Şiddeti 6.3. Bu derecede depremde gelişmiş bir ülkede 3-5 yaralanma oluyor. Pakistan’da bombalar da patlamış dün -bugün. Patlatanlar da parçalananlar da aynı toprağın insanları.

Sonra noluyor, bu şiddet dolu, ilkel topluluklarda hayat sürmekten bunalmış insanlar tır kasalarında Avrupaya yolculuğa başlıyor.Kadıköy erotik shop için tıklayınız. 10 kişiyi zor alacak lastik botlarda denize 100 kişi açılıyorlar.Çoğu konteynır içinde havasızlıktan ya da batan botlardan deniz diplerinde boğuluyorlar.

Kendi vatanında hoşgörülü uygar konforlu bir yaşam sürebilmek için neler yapamlıydılar? Tabi aynı soruları yüz kez kendimize de sormalıyız.

Denir ki doğu ülkelerinde ve bizde yaşanan kargaşadan batılılar sorumlu. peki adamlar sarışın mavi gözlü tipleriyle gelip mi bomba koyuyorlar sağa sola. Sonuçta kandırdıkları o ülkenin vatandaşı. aklını çalıştır beynini kullan kendini kullandırma kardeşim. mavi gözlü ajan ya da cübbeli şeyhin şu bombayı al şuraya Allah için koy dediğinde beynini kullanmak imkansız mı?

başımıza gelenler ellerimizle işlediklerimiz yüzündendir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here